fortuna

Dwa gole Parzyszka w sparingu

Piotr Parzyszek nadal utrzymuje wysoką formę. Napastnik De Graafschap strzelił dwie bramki w meczu sparingowym z SV Babberich. Zespół Polaka rozgromił występujący w Hoofdklasse (4. poziom rozgrywek) aż 10:0.

18-latek od początku przygotowań spadkowicza z Eredivisie udowadnia, że zasługuje na grę w pierwszym zespole. W rozegranym 30 czerwca spotkaniu z Streekelftal Kilder (7:0) popisał się klasycznym hattrickiem, natomiast w meczu rozegranym cztery dni później z VV Ruurlo (7:0), dwukrotnie trafił do siatki.

We wczorajszym sparingu, podobnie jak w dwóch wcześniejszych, Parzyszek pierwszą połowę, która zakończyła się zwycięstwem De Graafschap 5:0, przesiedział na ławce rezerwowych, a na placu gry zameldował się w drugiej częsci spotkania.

Polski napastnik był autorem szóstej i siódmej bramki dla zespołu występującego w Eerste Divisie. Najpierw trafił do siatki po dośrodkowaniu Nelsona Vieiry. Później 18-letni snajper wykorzystał wrzutkę z rzutu wolnego wykonywanego przez Canera Cavlana i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi rywali.

Mecz towarzyski
SV Babberich – De Graafschap  0:10 (0:5)
El Hassnaoui (s), Garcia-Calvete x2, Vincken, El Hassnaoui, Parzyszek x2, Pröpper, Breinburg, Cavlan

Zobacz zdjęcia Parzyszka z meczu z SV Babberich

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.