Marcus Piossek rozegrał kolejne świetne spotkanie w barwach VfL Osnabrück. Zawodnik w poprzedniej ligowej kolejce strzelił bramkę, a dzisiaj uczynił to dwukrotnie. Jego klub wygrał 3:0 (0:0) z Hansą Rostock.

Polak wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy. Pierwsza połowa była bezbramkowa, a „Fiołki” wzięły się do roboty od początku drugiej części spotkania. Ich ataki przyniosły skutek w 52. minucie. Świetne dośrodkowanie Adriano Grimaldiego zamienił na bramkę Piossek i wyprowadził gości na prowadzenie.

W 65. minucie na listę strzelców wpisał się ten, który asystował przy pierwszym trafieniu, czyli Grimaldi. Fatalnie zachował się w tej sytuacji bramkarz Hansy, który nie przypilnował bliższego słupka. Pięć minut później ponownie strzelił 23-latek z Polski. Wykorzystał on karygodne błędy w defensywie FCH i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Pomocnik opuścił murawę w 75. minucie, a w jego miejsce trener wprowadził Andreasa Glocknera.

VfL Osnabrück z dorobkiem 25 punktów zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Hansa Rostock ma ich 18 i jest siódma.