fortuna

Dwa gole Łukasza Geruzela przeciwko Huntly

W „polskim” meczu szkockiej Highland Football League Wick Academy FC rozbiło Huntly FC aż 4:0 (2:0). Dwie bramki dla zwysięzców zdobył były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego i Unii Solec Kujawski Łukasz Geruzel.

Napastnik wybiegł w podstawowym składzie gospodarzy, a po przeciwnej stronie od pierwszych minut wystąpił Andrzej Sławomir Kleczkowski. Drugi Polak z Huntly – Łukasz Jarosiewicz rozpoczął na ławce.

Pierwszy gol padł już w 2. minucie. Do siatki trafił Richard Macadie. Kilkadziesiąt sekund przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę po raz 22. w tym sezonie gola zdobył Gieruzel. Na drugą odsłonę nie wybiegł już Kleczkowski, którego w przerwie zmienił Marek Mádle,

Po godzinie gry trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył polski snajper, który jutro obchodzić będzie 30. urodziny. W 70. minucie na murawie za Paula McCarthy’ego pojawił się Łukasz Jarosiewicz, lecz to nie zmieniło obrazu gry. Przyjezdnych kwadrans przed końcem dobił Sam Mackay.

W obecnym sezonie ligowym Kleczkowski ma na koncie 19 goli, natomiast Geruzel – 23. Pozyskany tej zimy Łukasz Jarosiewicz nie zdołał jeszcze trafić do siatki.

Highland Football League – 40. kolejka
Wick Academy FC – Huntly FC 4:0 (2:0)
Macadie 2, Geruzel 44, 60, Mackay 75

Sędzia: Douglas Ross

Żółte kartki: Allan – Mádle

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.