W 9. kolejce Championship Middlesbrough FC zremisowało 2:2 (1:1) z Derby County FC. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Lukas Jutkiewicz. Napastnik z polskimi korzeniami strzelił swojego 3. i 4. gola w tym sezonie.

W 15. minucie André Bikey nieprzepisowo zatrzymywał w polu karnym Craiga Brysona i sędzia podyktował „jedenastkę”. Wykorzystał ją Theo Robinson i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Już 180 sekund później przyszło wyrównanie. Futbolówkę po strzale z rzutu wolnego wybił przed siebie Frank Fielding. Czekał na to Jutkiewicz i strzałem z bliskiej odległości trafił do siatki.

W 81. minucie 23-latek po raz kolejny pokonał golkipera gości i w obecnym sezonie ma już na koncie cztery bramki. Trzy minuty przed końcem spotkania wynik na 2:2 ustalił Paul Coutts.

Dzisiejsi rywale są obecnie sąsiadami w tabeli. „Boro” są na 12. pozycji z 13 punktami na koncie. „Barany” mają natomiast jedno „oczko” mniej.