Borussia Dortmund wywalczyła awans do fazy play-off Ligi Mistrzów. Stało się tak, po dzisiejszym wieczorze. Piłkarze z Dortmundu pokonali w Amsterdamie Ajax 4-1. Kolejne gole dla Niemców zdobył Robert Lewandowski.

W środowy wieczór na Amsterdam Arena mecz w wyjściowym składzie Borussii rozpoczęli Łukasz Piszczek i wspomniany wcześniej Robert Lewandowski. W 70. minucie na placu gry pojawił się trzeci z Polaków- Jakub Błaszczykowski, który zmienił Mario Gotze.

Lewandowski wpisywał się na listę strzelców odpowiednio w czterdziestej pierwszej minucie, kiedy podwyższył rezultat na 3-0 dla gości. Drugiego gola zdobył w 67. minucie.

W drugi meczu tej grupy- Real Madryt zremisował 1-1 z Manchesterem City. Awans wywalczył madrycki Real, który w ostatniej kolejce fazy grupowej zagra z Ajaksem. A City podejmie Borussię.

Ajax Amsterdam- Borussia Dortmund 1-4 (0:3)