Jakub Legierski strzelił swoje pierwsze gole dla FC Hlučín. Trafił on jednak tylko w zespole U19 czeskiego klubu. Jego drużyna pokonała Bohemians 1905 U19 3:1 (3:1). Polak wybiegł w podstawowym składzie i grał do 80. minuty.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w 8. minucie wyszli na prowadzenie po golu Milana Havela. W 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetnie na bramkę uderzył młodzieżowy reprezentant Polski, lecz jego strzał obronił bramkarz praskiego klubu. Był on jednak bezradny przy dobitce Tomáša Boráňa i gospodarze doprowadzili do wyrównania.

W 36. minucie klub z Hlučínia wyprowadził na prowadzenie polski napastnik. Kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy Legierski trafił do siatki po raz drugi. W 80. minucie opuścił on murawę, a w jego miejsce wbiegł Václav Kroker.

Miejmy nadzieję, że tym świetnym występem Polak zwróci na siebie uwagę trenera pierwszej drużyny, a ten da mu w końcu szansę zadebiutowania w Moravskoslezskej Ftbalovej Lidze już w ten weekend. Podopieczni Petra Sameca zmierzą się jutro z nie byle kim, bowiem z rezerwami Baníka Ostrawa.

FC Hlučín U19 w dziewięcioma punktami na koncie zajmuje 13. miejsce w tabeli. Bohemians jest ósmy z czterema „oczkami” więcej.