W 2. kolejce fazy grupowej Pucharu Turcji Trabzonspor pokonał na wyjeździe Antalyaspor 3:2 (1:0). Mieszane uczucia może po tym meczu mieć Adrian Mierzejewski, który strzelił dwie bramki i ujrzał czerwoną kartkę.

Reprezentant Polski wybiegł w podstawowym składzie i już w 12. minucie trafił do siatki rywali. Jedenaście minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Isaac Promise. Kilka minut wcześniej rzutu karnego dla Trabzonsporu nie wykorzystał Marek Sapara.

W 64. minucie ponownie do akcji wkroczył Mierzejewski, który wpisał się na listę strzelców uderzeniem z jedenastu metrów. 60 sekund później Polak po raz drugi otrzymał żółtą kartkę i musiał wcześniej opuścić murawę. W 88. minucie do siatki trafił Róbert Vittek. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry pomocnik „Skorpionów”, Emrah Başsan.