Bardzo ciekawie zapowiadający się mecz Werder Brema – Borussia Dortmund nie zawiódł oczekiwań – szczególnie polskich – kibiców. BVB rozbiło podopiecznych Robina Dutta aż 5:1 (2:0), a dwoma trafieniami i asystą popisał się Robert Lewandowski.

Popis napastnika kadry Adama Nawałki nie był jedynym polskim akcentem. Cały mecz w barwach wicemistrza Niemiec rozegrał także Łukasz Piszczek, a dla Werderu wystąpili Martin Kobylański (od 55. minuty) oraz Ludovic Obraniak, dla którego był to pierwszy oficjalny mecz na niemieckich boiskach. Poza kadrą gości znalazł się oczywiście kontuzjowany Jakub Błaszczykowski.

Borussia objęła prowadzenie w 26. minucie po strzale Roberta Lewandowskiego z bocznego sektora pola karnego. Przed przerwą rezultat podwyższył Henrikh Mkhitaryan, który popisał się nieprzeciętnymi indywidualnymi umiejętnościami. Podawał mu snajper reprezentacji Polski. Zaledwie 180 sekund po wznowieniu gry dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Manuel Friedrich. W 62. minucie „Borussen” wyprowadzili zabójczą kontrę. Zwieńczył ją trafieniem Ormianin, wykorzystując błyskotliwe dogranie piętą Marco Reusa.

W 85. minucie długim podaniem „obsłużył” Roberta Lewandowskiego Jonas Hoffman, a Polak w sytuacji sam na sam z Raphaelem Rolfem nie pomylił się, mijając golkipera gospodarzy i trafiając do pustej bramki. Rozmiary porażki zmniejszył w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry młody Levent Ayçiçek.