Piotr Gurzęda przebywa na testach w Pogoni Siedlce. Sztab siedleckiego klubu obserwował byłego zawodnika Shinnika Yaroslavl podczas sparingowego spotkania z Kosą Konstancin. Pogoń wygrała 8:0 (2:0), a Polak zdobył dwie bramki.

25-latek wybiegł w podstawowym składzie ekipy prowadzonej przez Piotra Szczechowicza. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22. minucie. Dośrodkowanie Damiana Guzka zamienił na gola Rafał Augustyniak. Dziesięć minut później gola zdobył Adam Czerkas,

Trzy minuty po zmianie stron podanie Bartosza Mudenta zamienił na gola Wiktor Lach. Minutę później było już 4:0. Bramkę zdobył były zawodnik Polonii Sydney Bartłomiej Dołubizna, który tak jak Gurzęda przebywa na testach w ekipie „Biało-Niebieskich”.

W 61. minucie faulowany w polu karnym był Bartosz Mudent, więc sędzia zarządził „jedenastkę”. Do piłki podszedł Piotr Gurzęda, który idealnym strzałem pokonał golkipera Kosy. W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Wiktor Lach.

W 78. minucie Dołubizna podał do Krystiana Wójcika, który bez problemu skierował piłkę do bramki. Sześć minut później Damian Guzek został sfaulowany w polu karnym i sędzia po raz drugi wskazał na wapno. Jedenastkę ponownie wykorzystał Gurzęda, czym ustalił wynik spotkania na 8:0.

Wychowanek Narwi Ostrołęka był w tym spotkaniu jednym z najlepszych zawodników na boisku, o czym świadczy fakt, że jako jedyny rozegrał pełne 90 minut. Gurzęda był piłkarzem Shinnika od stycznia 2011 roku. W sumie w barwach tej drużyny rozegrał 16 meczów, w których nie strzelił żadnej bramki.

Pogoń Siedlce występuje w II Lidze Wschodniej. Sezon 2011/2012 zakończyła na 9. miejscu w tabeli.

MKP Pogoń Siedlce – Kosa Konstancin 8:0 (2:0)
Augustyniak 22, Czerkas 32, Lach 48, 75, Dołubizna 49, Gurzęda 61 (k), 84 (k), Wójcik 78

Sędzia: Krzysztof Jakubik