Gjøvik FF pokonał na wyjeździe Nybergsund IL-Trysil 2:1 (1:1) w 19. kolejce 1. Grupy norweskiej 2. Dywizji (trzeci poziom rozgrywkowy). Bohaterem gości został po raz kolejny Piotr Gawęcki. Polak strzelił dwie bramki.

Wychowanek Korony Kielce, jak również inny Polak, grający w Gjøvik Kamil Olsztyński wybiegli w podstawowym składzie swojej drużyny. Popularny „Spiderman” skapitulował w 19. minucie i Nybergsund wyszedł na prowadzenie. Bramkę, po podaniu Demby Souleymana Traore zdobył Jonas Enkerud. Radość miejscowych kibiców nie trawała długo, ponieważ już sześć minut później do wyrównania doprowadził Gawęcki.

W 57. minucie „Łysy” ponownie wpisał się na listę strzelców. Napastnik z Polski popisał się świetnym uderzeniem z dwudziestu metrów, strzelając tym samym swoją czwartą bramkę w obecnym sezonie.

Gjøvik FF, mając 27 punktów na koncie, zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Nybergsund IL-Trysil jest na trzeciej pozycji (33 punkty).