W świetnej formie jest Eugen Polanski. Były reprezentant Polski strzelił dwie bramki w ligowym starciu z HSV, wygranym przez Hoffenheim 3:0 (1:0). 28-letni pomocnik na zatem na swoim koncie już cztery bramki w tym sezonie Bundesligi.

W 19. minucie bramkarz gości, Jaroslav Drobný sfaulował rywala w „szesnastce”, za co arbiter pokazał mu czerwoną kartkę i podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Polanski i pokonał bezradnego René Adlera.

Osłabieni piłkarze z Hamburga dzielnie bronili się przed stratą kolejnej bramki do 81. minuty, kiedy to ponownie na listę strzelców wpisał się Eugen Polanski. Wynik na 3:0 ustalił w 87. minuty Sebastian Rudy. Chwilę później Polak opuścił plac gry, nagrodzony oklaskami przez kibiców, a jego miejsce zajął Sejad Salihović.