Dariusz Dudka rozegrał swoje pierwsze spotkanie w barwach Levante UD. Nie może on jednak zaliczyć debiutu do udanych, ponieważ jego drużyna przegrała z Realem Valladolid 0:2 (0:1) w 2. kolejce Primera Division.

Polak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Przez większą część spotkania dominowali gospodarze. Jeden z ataków przyniósł skutek. Dośrodkowanie jednego z najaktywniwjszych zawodników z Valladolid, czyli Antonio Rukaviny trafiło w rękę, stojącego w polu karnym Davida Navarro. Sędzia nie wachał się podyktować „jedenastki”. Na nieszczęście Levente hiszpański obrońca otrzymał żółtą kartkę, która była jego drugą w tym spotkaniu i po zaledwie 37 minutach musiał on opuścić plac gry. Rzut karny pewnie wykorzystał Víctor Pérez.

Chwilę po zmianie stron arbiter po raz drugi wskazał na „wapno”, bowiem Papakouli Diop nieprzepisowo zatrzymywał w obrębie pola karnego Omara Ramosa. Z jedenastu metrów ponownie trafił Pérez. Goście najbliżej wyrównania byli w 73. minucie, jednak strzał głową Nabila El-Zhara trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później na murawie zameldował się Dariusz Dudka, który zmienił Diopa.

Levante zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Real Valladolid może się za to poszczycić kompletem dwóch zwycięstw.