fortuna

Dudka "zapchajdziurą" również w Levante?

Mimo ofert z kilku innych klubów, Dariusz Dudka postanowił podpisać kontrakt z Levante UD. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, reprezentant Polski w hiszpańskim klubem będzie pełnił rolę rezerwowego.

Według dziennikarza Deana Burriera, 28-latek będzie defensywnym pomocnikiem numer trzy w zespole Juana Ignacio Martineza, bowiem niezagrożona jest pozycja Vicente Iborra i Pape Diopa. Polak ma jednak otrzymać sporo okazji do gry.

– Myślę, że najlepsze co może dać Levante, to możliwość gry na wielu pozycjach.  Kadra zespołu jest krótka, a klub będzie grał nie tylko w lidze i Pucharze Króla, ale także w Lidze Europy. Dudka na pewno dostanie szansę gry. Zwłaszcza, że pasuje do stylu gry Levante
– powiedział Burrier w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Dudka ma pełnić podobną rolę do tej, jaką sprawował w swoim poprzednim klubie, AJ Auxerre. Wygląda na to, że wszechstronność 28-latka jest jego przekleństwem, bowiem trenerzy chętnie obsadzają nim newralgiczne punkty defensywy, przez co nie może on się skupić na grze na swojej ulubionej pozycji, środkowego pomocnika.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.