Niedawno w mediach pojawiła się informacja o tym, jakoby 48-krotny reprezentant Polski, Dariusz Dudka miałby zimą zmienić klub na Red Bull Salzburg. Transfer wydaje się jednak mało prawdopodobny, bowiem trener francuskiego zespołu Jean Fernandez ani myśli o oddaniu Polaka.

Jeszcze na starcie nowego sezonu 10/11, Dariusz Dudka otwarcie mówił, że odejdzie ze swojego klubu, jeżeli nie dostanie większych szans na grę. Kiedy zanosiło się na to, że kolejny sezon będzie tylko rezerwowym w zespole z Auxerre, kontuzji doznał podstawowy obrońca AJA, Cédric Hengbart. W rezultacie, ostatnimi czasy Dudka otrzymuje regularną ilość minut na boisku, zaczynając mecze w pierwszej jedenastce zarówno w Ligue 1 jak i Lidze Mistrzów.

AJ Auxerre jednak zdążyło już odpaść z Champions League, co więcej nie zajęło nawet 3. miejsca, premiowanego grą w Lidze Europy, a na domiar złego, na wiosnę wyleczy się już Hengbart. Sytuacja Dudki w zespole Jeana Fernandeza wydaje się więc conajmniej skomplikowana. Polskiemu zawodnikowi kontrakt z obecnym pracodawcą kończy się w czerwcu 2012 roku, więc jeżeli Francuzi chcą zarobić na Polaku, a nie widzą dla niego miejsca w podstawowym składzie, na jego sprzedaż mają pół roku.

News napisany przez użytkownika Kolumbijczyk, który stara się dołączyć do naszej redakcji

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.