fortuna

Dudka był kontuzjowany. Wznowił już treningi

Dariusz Dudka nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych Levante UD w sobotnim ligowym spotkaniu z Malagą CF (1:3). Okazuje się, że powodem absencji reprezentanta Polski był drobny uraz.

28-latek jak dotąd zagrał tylko w jednym meczu, od kiedy przeniósł się do Hiszpanii z francuskiego AJ Auxerre. W związku z tym w polskich mediach pojawiła się informacja, jakoby Polak nie cieszył się zaufaniem trenera Juana Ignacio Martineza, dlatego zabrakło go w meczowej „osiemnastce”.

Jak informuje oficjalna strona internetowa Levante UD, polski pomocnik w ostatnich dniach trenował indywidualnie, ze względu na niegroźną kontuzję, której doznał podczas jednych z zajęć z zespołem. Piłkarz dopiero w poniedziałek trenował na pełnych obrotach z resztą drużyny.

W związku z tym, Dudka powinien znaleźć się w kadrze meczowej na czwartkowe spotkanie w ramach 1. kolejki Ligi Europy. Rywalem hiszpańskiego klubu będzie szwedzki Helsingborgs IF. Jest jednak mało prawdopodobne, żeby Polak wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.