Obecny sezon miał być ostatnim, w którym Jerzy Dudek reprezentuje barwy Realu Madryt. Umowa być może zostanie przedłużona, ponieważ polski bramkarz nadal jest ceniony w zespole „Królewskich”.

Dudek jest piłkarzem Realu Madryt od 3 lat. W tym czasie zagrał tylko w jednym spotkaniu w Primera Division. Od dłuższego czasu pojawiają się pogłoski o odejściu Polaka. Nagłośniły się one po ogłoszeniu przez Jose Mourinho, że w meczach 1/16 Pucharu Króla bramki Realu nadal będzie strzegł Iker Casillas.

„Z jednej strony byłem tym bardzo rozczarowany, ale z drugiej rozumiałem intencję trenera, który chciał, aby żeby zespół grał w najsilniejszym składzie” – powiedział Dudek.

W hiszpańskiej prasie pojawiły się informacje, że po tym sezonie „Królewscy” na pewno zatrudnią nowego golkipera. Plotki te dementuje były reprezentant Polski, który twierdzi, że w kolejnym roku nadal będzie zmiennikiem Casillasa.

„Co roku historia się powtarza. Od trzech lat Real nie potrafi znaleźć lepszego zastępcy Casillasa i ciągle przedłużam kontrakt o rok. To świadczy, że w klubie mnie cenią. Poważnie zastanawiamy się z żoną nad powrotem do Polski, na stare śmieci. Gdy zakończy się sezon będę rozmawiał z klubem” – stwierdził piłkarz Realu.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.