Piłkarz Realu Madryt Jerzy Dudek ostatni raz w reprezentacji Polski zagrał w październiku 2009 roku. Obecnie ma jednak bardzo małe szanse na powołanie. Bramkarz rozważa powrót do kadry, ale nie w roli piłkarza.

Kontrakt Dudka z Realem Madryt wygasa z końcem czerwca 2011 roku. Nie wiadomo, czy umowa zostanie przedłużona. Istnieje możliwość, że 37-latek zakończy karierę.

„Jeszcze nie wiem co postanowię. Mimo 37 lat czuję się dobrze i z pewnością tutaj w Hiszpanii znalazła by się dla mnie robota. Wiem, że Tomek Frankowski został trenerem napastników kadry. A bycie trenerem bramkarzy to najlepsza fucha na świecie. Ja jednak mam większe ambicje” – zdradził bramkarz „Królewskich”.

„Selekcjonerem nie chcę być. Widziałbym siebie w roli dyrektora reprezentacji. Wiem przecież co nieco o profesjonalnym futbolu” – stwierdził Dudek.

Wzorem dla selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy jest kadra niemiecka, gdzie dyrektorem jest Oliver Bierhoff, były znakomity napastnik. Doskonałym odpowiednikiem w naszym zespole byłby Jerzy Dudek, który ma świetną markę i jest rozpoznawalny na całym świecie.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.