Na Allianz Arena w Monachium miejscowa drużyna Bayern Monachium, w którym gra Robert Lewandowski, wygrali pewnie z FC Augsburg 3:0. Mecz odbył się w ramach 12. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Ekpa Juppa Heynckesa standardowo rozpoczęła mecz od ataków na rywali. Jedną z kilku dobrych sytuacji dla ekipy z Monachium miał Lewandowski, jednak jego strzał z kilku metrów wybił Hitz. Gospodarze przeważali i atakowali nie dopuszczając rywali wręcz do piłki, aż w 31. minucie udokumentowali to zdobyciem gola. Podczas zamieszania w polu karnym gości, do bezpańskiej piłki doszedł Arturo Vidal i z bliska dał ekipie z Monachium prowadzenie 1:0. Po kilku okazjach z obu stron, znów górą gospodarze, a w roli głównej Robert Lewandowski. Po kontrataku Arturo Vidal dojrzał „Lewego”. A Polak w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali. Do końca pierwszej połowy ”Bawarczycy” przeważali, ale wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części gry, obraz gry wyglądał zupełnie tak samo. Już po czterech minutach gry „Gwiazda Południa”, podwyższyła prowadzenie na 3:0, za sprawą Roberta Lewandowskiego. Z prawej strony piłkę dośrodkował Joshua Kimmich, a kapitan reprezentacji Polski bez przyjęcia „wpakował” piłkę do siatki. Po pół godzinie gry szansę na Hat-tricka miał „Lewy”, jednak jego strzał został zatrzymany przez Hitza. Kolejne minuty bez większych szans obu drużyn. Kilka strzałów z dystansu i brzydkich fauli. Ostatecznie Bayern Monachium wygrał pewnie 3:0 z FC Augsburg i utrzymał 6 punktowe prowadzenie nad wiceliderem tabeli RasenBallsport Leipzig. Kolejny wspaniały mecz naszego kapitana reprezentacji Polski, który potwierdził swoją wysoką formę. Potwierdził,że nowa fryzura nie wpływa na jego formę.