W spotkaniu pierwszej kolejki Bundesligi, SpVgg Greuther Fürth uległo u siebie Bayernowi Monachium aż 0:3. W drużynie gospodarzy do 69. minuty na placu gry przebywał Polak, Sebastian Tyrała.

Początek spotkania nie zapowiadał gradu goli, zdecydowany faworyt do końcowego zwycięstwa, Bayern nie potrafił skutecznie zagrozić beniaminkowi niemieckiej ekstraklasy. Wszystkie strzały mijały bramkę strzeżoną przez Gruna.

Goście przełamali się dopiero w 43. minucie, kiedy to Thomas Mueller wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie stron Bayern przycisnął mocniej, a SpVgg zostało zmuszone do bronienia sie całym zespołem. Piłkarze z Fürth nie byli jednak w stanie powstrzymać „Bawarczyków” czego efektem były dwie kolejne bramki – w 59. minucie strzał Arjena Robbena obronił bramkarz gospodarzy, ale przy dobitce Mandżukicia był już bezradny.

Holender koleną szansę już wykorzystał i sam też umieścił piłkę w siatce, w 79. minucie.

Sebatian Tyrała grał do 69. minuty. Zaliczył bezbarwny występ.