fortuna

Drużyna Kuszczaka pokonuje Chelsea! (video)

Brighton & Hove Albion FC z Tomaszem Kuszczakiem w składzie pokonało w meczu towarzyskim londyńską Chelsea 3:1! Polski bramkarz zaliczył bardzo dobry występ, a jego drużyna sprawiła ogromną sensację ogrywając czterokrotnego Mistrza Anglii.

Drużyna Chelsea, dla której ten mecz był ostatnim podczas letniego okresu przygotowawczego zagrała dziś w najmocniejszym składzie. Jednak mecz od początku był bardzo wyrównany, a w 35. minucie po znakomitej asyście Fernando Torresa piłkę do bramki strzeżonej przez Kuszczaka posłał Frank Lampard. Wyrównanie przyszło bardzo szybko, bowiem już dwie minuty później strzałem w długi róg wyrównał Vicente. Jeszcze przed przerwą Petra Cecha pokonał Ashley Barnes i to gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem.

W drugiej połowie kibice byli świadkami groźnych sytuacji po obu stronach, jednak bez zarzutu spisywali się Tomasz Kuszczak oraz wprowadzony w drugiej połowie bramkarz Chelsea – Ross Turnbull. Jednak mimo dobrej postawy golkiperów w 87. minucie bramkę na 3:1 zdobył Andrew Crofts przypieczętowując w ten sposób zwycięstwo dziesiątej drużyny Championship poprzedniego sezonu.

Mecz towarzyski
Brighton & Hove Albion FC – Chelsea Londyn 3:1 (2:1)
Vicente 37, Barnes 45, Crofts 87 – Lampard 35

Zobacz skrót tego meczu:

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.