W świetnej formie strzeleckiej znajduje się Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski trafił do siatki rywala w drugim meczu z rzędu. 25-latek nie może być jednak w pełni z siebie zadowolony, ponieważ nie dokończył starcia, w 73. minucie wylatując za czerwoną kartkę.

Nasz rodak rozpoczął mecz w podstawoym składzie Sevilli i pokonał bramkarza Córdoby w 38. minucie. Z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował José Antonio Reyes, a Krychowiak strzałem głową zmusił Juana Carlosa do skapitulowania. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Carlos Bacca wyprowadził triumfatora minionej edycji Ligi Europy na dwubramkowe prowadzenie.

Przyjezdni nie byli w stanie odrobić strat, zwłaszcza, że od 54. minuty grali w osłabieniu. Kilka minut po wejściu na plac gry czerwoną kartkę ujrzał Patrick Ekeng. Siły wyrównały się w 73. minucie. Rywala brutalnie zaatakował Grzegorz Krychowiak i arbiter słusznie wyrzucił go z boiska. W 76. minucie wynik na 3:0 ustalił Vicente Iborra.