Łukasz Todorczyk strzelił bramkę dla Dynama Kijów w meczu 17. kolejki ukraińskiej Premier Lihy. Stołeczna drużyna rozbiła Ilicziwiec Mariupol 5:0 (1:0) i utrzymała się na fotelu lidera.

Reprezentant Polski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W pierwszej połowie wynik starcia otrorzył gwiazdor gospodarzy Andrij Jarmolenko. W drugiej odsłonie Dynamo zaprezentowało festiwal strzelecki, w którym udział miał także Teodorczyk. Najpierw, w 53. minucie Rusłan Zubkow pokonał własnego bramkarza i było już 2:0, a później ponownie do siatki trafił Jarmolenko.

W 67. minucie na placu gry za słabo spisującego się Artioma Krawca wszedł Teodorczyk i w 80. minucie Polak zdobył swoją drugą w tym sezonie ukraińskiej ekstraklasy bramkę. Rezultat na 5:0 stalił chwilę później Portugalczyk Antunes.