Tomasz Nowak strzelił swoją drugą ligową bramkę w tym sezonie. Pomocnik FK Homel trafił do siatki w meczu 12. kolejki białoruskiej Vysheyshaya Ligi, w którym jego zespół pokonał na wyjeździe Dinamo Mińsk 1:0 (1:0).

26-latek zdobył bramkę 39. minucie spotkania, wyprowadzając gości na prowadzenie. Polak wykorzystał dośrodkowanie Klimovicha i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Jak się później okazało, był to jedyny gol, jaki padł w dzisiejszym spotkaniu.

Dla Nowaka, który spędził na boisku 89. minut (został zmieniony przez Alekseya Timoshenko), było to trzecie trafienie w barwach 1-krotnego mistrza Białorusi. Oprócz dwóch bramek w lidze, strzelił także w swoim debiucie, w meczu Pucharu kraju.

Dzięki wygranej, FK Homel awansowało na drugą pozycję w tabeli Vysheyshaya Ligi. Klub Polaka traci do liderującego BATE Borysów sześć punktów. Dinamo Mińsk plasuje się na czwartej lokacie.