PFK Sewastopol pokonało u siebie Bukowynę Czerniowce 3:0 (3:0) w meczu 10. kolejki ukraińskiej Perszej Lihi. Do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się Mariusz Lewandowski, który strzelił swoją drugą bramkę w sezonie 2012/2013.

Polak wybiegł w podstawowej jedenastce ekipy z Sewastopola. Jego drużyna objęła prowadzenie po 25 minutach gry. Drużynową akcję, wykończył strzałem z linii pola karnego Artur Karnoza. Druga bramka padła w 37. minucie. Do siatki po rzucie rożnym trafił Lewandowski, który ze spokojem wykorzystał błąd bramkarza oraz obrońcy.

Ostatni gol padł w 42. minucie. Futbolówkę na własnej połowie przejął Wołodymyr Tanczyk i po przebiegnięciu ponad 40 metrów ustalił wynik meczu na 3:0. W 76. minucie murawę opuścił 33-latek z Polski, którego zmienił Rusłan Malinowśkyj.

PFK jest w tabeli nadal na drugim miejscu i traci 4 „oczka” do liderującej Stali Ałczewśk. Bukowyna jest ósma.