Terek Grozny pokonał u siebie FK Rostów 2:1 (0:0) w spotkaniu 11. kolejki rosyjskiej Premier Ligi. W barwach zwycięzców pełne 90 minut rozegrał Marcin Komorowski, który swój dobry występ uwieńczył strzeleniem bramki.

Reprezentant Polski otworzył wynik meczu w 52. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Blagoya Georgieva, strzałem głową pokonał Stipe Pletikosę. To drugie trafienie Polaka w barwach Tereka, natomiast pierwsze w rozgrywkach rosyjskiej ekstraklasy. Już cztery minuty później gospodarze powinni prowadzić wyżej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Maurício.

Nie podłamało to jednak zawodników Tereka i w 83. minucie zdobyli drugiego gola. Podanie od Igora Lebedenko, na bramkę zamienił Ailton Jose Almeida. Dwie minuty później kontaktowe trafienie dla gości zaliczył Timofey Kalachev, jednak to było wszystko, na co było stać piłkarzy z Rostowa.

W 89. minucie na placu gry, w drużynie gospodarzy, pojawił się Piotr Polczak, który zastąpił Dmitrija Yatsenko. Maciej Makuszewski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, natomiast Maciej Rybus znalazł się poza kadrą Tereka z powodu kontuzji.

Dzięki wygranej, zespół ze stolicy Czeczeni awansował na drugą pozycję w tabeli rosyjskiej ekstraklasy, jednak jest mało prawdopodobne, aby udało mu się utrzymać to miejsce po zakończeniu kolejki. Rostów zajmuje 12. lokatę.