W pojedynku 29. kolejki Serie A Udinese przegrało 1:3 (0:0) z Catanią. W końcówce na placu gry pojawił się Piotr Zieliński, natomiast Wojciech Pawłowski przesiedział mecz na ławce. Poza kadrą „Słoni” znalazł się Błażej Augustyn.

Augustyn na wczorajszym treningu zaderwał mięsień łydki i przez to nie mógł być brany pod uwagę przez Rolando Marana w ustalaniu składu.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Alejandro Gómez. Ten sam zawodnik trafił do siatki również w 67. minucie. Ekipę „Zebr” dobił w 71. minucie Francesco Lodi. Co ciekawe, w 57. minucie Alessandro Potenza ujrzał czerwoną kartkę będąc przez cały mecz rezerwowym. Włoch dyskutował z arbitrem, a ten usunął go z boiska.

Gości było jedynie stać na trafienie Luisa Muriela z 81. minuty. Polski pomocnik wszedł na boisko w 87. minucie, zmieniając Mehdiego Benatię. Jest to drugi mecz Zielińskiego we włoskiej ekstraklasie. Debiut zaliczył 2 grudnia w wygranym 4:1 (2:0) meczu z Cagliari Calcio. Zastąpił wówczas legendę Udinese, Antonio Di Natale, lecz nie zdążył wtedy nawet kopnąć piłki.

Catania awansowała na siódme miejsce. Udinese jest dopiero dziewiąte.