Simurq Zaqatala pokonał Xəzər Lənkəran 2:0 (1:0) i przynajmniej do niedzieli będzie liderem Unibank Premyer Liqasi. Do dzisiejszego zwycięstwa przyczynili się Polacy – Dawid Pietrzkiewicz i Marcin Burkhardt, który zdobył bramkę.

Obaj zawodnicy z Polski wybiegli w podstawowym składzie swojej drużyny. Pierwszy gol padł w 17. minucie gry. Piękną bramkę zdobył Marcin Burkhardt, dla którego jest to drugie ligowe trafienie.

Wynik spotkania ustalił cztery minuty po zmianie stron Stjepan Poljak. W 69. minucie murawę opuścił strzelec pierwszej bramki. Jego miejsce zajął Asif Mirili. Po raz kolejny świetny mecz w barwach Simurqa rozegrał Dawid Pietrzkiewicz. Odkąd Polak stoi między słupkami swojej drużyny, nie straciła ona jeszcze gola.

Ekipa dwóch Polaków jest niepokonana od jedenastu ligowych spotkań. Po dzisiejszej wygranej zajmują pierwsze miejsce w tabeli azerskiej ekstraklasy. Mają jeden punkt przewagi nad AZAL PFK Baku, jednak klub ze stolicy rozegrał jedno spotkanie mniej.