Po raz pierwszy od swojego transferu do Belgii reprezentant Polski znalazł się w wyjściowym składzie Club Brugge. W wygranym 4:0 (1:0) meczu z Anderlechtem, Polak nie zawiódł zaufania trenera odwdzięczając się dobrą grą.

Waldemar Sobota rozegrał pełne 90. minut, w klasyku ligi belgijskiej przeciwko Anderlechtowi. Zawodnik od początku meczu należał do najbardziej aktywnych w swoim zespole. Wywalczył między innymi rzut karnym, po którym Simons skierował piłkę do siatki, a gospodarze obieli prowadzenie. Pod koniec drugiej połowy Sobota popisał się kolejnym dobrym zagraniem, asystując przy bramce Fataia, która ustaliła wynik meczu na 4:0 dla gospodarzy.

Drużyna Polaka w tabeli belgijskiej ekstraklasy zajmuje drugie miejsce z dwudziestoma punktami, ustępując jedynie Standardowi Liege.