W sparingowym spotkaniu KRC Genk pokonało Beerschot AC 5:1. Szansę występu dla gospodarzy otrzymał Grzegorz Sandomierski. Polski bramkarz grał przez całą pierwszą połowę i zaprezentował się bardzo dobrze.

We wczorajszym meczu były zawodnik Jagiellonii Białystok zachował czyste konto, choć rywale mieli kilka groźnych sytuacji. Polak szczególnie zachwycił przy strzałach Françoisa i Malula, w których popisał się świetnymi interwencjami.

W drugiej połowie Sandomierskiego zmienił Logan Bailly, który być może na powróci do Genk. Belg prawdopodobnie zostanie wypożyczony z Borussii Mönchengladbach, do której odszedł w 2009 roku.

Wypożyczenie Bailly’ego byłoby szansą dla polskiego bramkarza. Być może mając na ławce godnego zmiennika László Kötelesa, trener Mario Been pozwoliłby na odejście Sandomierskiemu, który raczej nie ma szans na wygranie rywalizacji z Węgrem.