Kariera Mateusza Klicha w VfB Wolfsburg dotychczas była pasmem niepowodzeń. W poniedziałek 22-latek po raz pierwszy zanotował mały sukces, od kiedy zdecydował się na grę w Niemczech.

Były piłkarz Cracovii wystąpił w sparingowym meczu rezerw „Wilków” z beniaminkiem Bundesligi, Fortuną Düsseldorf. Polak przyczynił się do sensacyjnej wygranej występującej w Regionnalidze drużyny 2:0 (1:0).

Klich wyszedł w podstawowym składzie Wolfsburga II. W 43. minucie był nawet bliski strzelenia bramki. Polski pomocnik bardzo mocno uderzył z rzutu wolnego, jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Na drugą połowę już nie wyszedł, ponieważ na placu gry zastąpił go Boskovic.

Po udanym występie 22-latka, być może trener pierwszej drużyny „Wilków”, Felix Magath, przychylniej spojrzy na jednokrotnego reprezentanta Polski i da mu szansę w jednym ze sparingów pierwszej drużyny. Jeżeli tak się nie stanie, Polak będzie starać się o wypożyczenie do innego zespołu.

VfL Wolfsburg II – Fortuna Düsseldorf 2:0 (1:0)