Jakub Błaszczykowski został uznany, obok Shinji Kagawy, najlepszym piłkarzem meczu Borussia Dortmund – Werder Brema. „Kuba” został oceniony najlepiej z trójki Polaków.

Dobry występ piłkarza został zauważony w Niemczech. „Der Westen” podkreśla, że polski pomocnik od początku meczu świetnie grał po prawej stronie boiska. Jego rajdy sprawiały wiele kłopotów Petri Pasanenowi, który rzadko za nim nadążał.

Błaszczykowski miał udział przy obu golach dla Borussii. To po faulu na nim został podyktowany rzut wolny, który pięknym strzałem na bramkę zamienił Nuri Sahin.

W 70. minucie „Kuba” po raz kolejny urwał się Pasanenowi i oddał strzał na bramkę. Tim Wiese obronił, jednak przy dobitce Kagawy był bezradny. Piłka po strzale Japończyka odbiła się jeszcze od Roberta Lewandowskiego, jednak nie zmieniła toru lotu, dlatego gola nie można zaliczyć Polakowi.

Niemcy chwalą Błaszczykowskiego, za to, że w końcu zagrał na miarę własnych umiejętności. W wyjściowym składzie zastąpił Kevina Grosskreutza i według Juergena Kloppa „spłacił kredyt zaufania”.

Reprezentant Polski w obecnym sezonie zagrał w 13 meczach lidze i strzelił dwa gole. W aż sześciu meczach wchodził jednak na boisko z ławki rezerwowych.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.