fortuna

Dobry początek Walczaka w FC Köln

Szymon Walczak ma już za sobą debiut w nowym klubie. Piłkarz, który niedawno dołączył do beniaminka niemieckiej ekstraklasy – 1. FC Köln, wystąpił z zespołem U-19 tego klubu na turnieju Bundesliga Cup, gdzie juniorzy „Kozłów” zajęli trzecie miejsce.

W zawodach, ktorych gospodarzem było Sportfreunde Schwäbisch Hall, wzięło udział kilka znanych drużyn. Uczestnikami tegorocznej edycji, prócz wymienionych ekip byli: VfB Stuttgard, VfL Wolfsburg, FC Nürnberg, Schalke 04, Eintracht Frankfurt oraz turecki Galatasaray Stambuł.

Zespół z Kolonii fazę grupową zakończył bez porażki remisując z Wolfsburgiem (1:1) i Stuttgartem (2:2) oraz rozbijając gospodarzy aż 6:1. Właśnie w tym wysoko wygranym pojedynku swoją debiutancką bramkę w barwach nowego klubu zdobył Szymon Walczak.

W półfinale FC Köln nie sprostało jednak Schalke (0:3) i musiało zadowolić się grą w „małym finale”, w którym to wygrali 2:0 z VfB Stuttgart. Reprezentant Polski U-17 jeko jedyny z piłkarzy swojej drużyny nie opuścił na całym turnieju choćby minuty. Triumfatorem rozgrywek okazało się Schalke pokonując w finale FC Nürnberg 3:0. W barwach tej drużyny wystąpił reprezentacyjny kolega Szymona Walczaka, Michael Olczyk.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.