Dundee FC przegrało na własnym boisku w szesnastej kolejce Scottisch Premier League z Dundee United 0:3 (0:1). Cały mecz w barwach gości rozegrał polski golkiper – Radosław Cierzniak.

Drużyna Polaka od początku meczu przejęła inicjatywę. Pierwszą bramkę już w 17. minucie główką strzelił Keith Watson po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 71. minucie jeden z piłkarzy Dundee FC dotknął piłki ręką w polu karnym dlatego sędzia podyktował „jedenastkę” dla gości. Karnego na gola zamienił Jon Daly.

Wynik na 3:0 ustalił Willo Flood, który wykorzystał kiepską postawę defensywy gospodarzy i umieścił piłkę w bramcę na trzy minuty przed końcem meczu.

Radosław Cierzniak miał w dzisiejszym meczu kilka bardzo dobrych interwencji. Drużyna Polaka zajmuje obecnie siódmą pozycję w tabeli Scottisch Premier League.