fortuna

Długa przerwa Rybusa. Stracił szansę na transfer

Maciej Rybus nie zagra przez dwa lub trzy miesiące – poinformował wiceprezes Tereka Grozny, Haidar Alkhanov. Reprezentant Polski musi przejść operację kontuzjowanego stawu skokowego, co spowoduje jego dłuższą absencję.

– Prawdopodobnie Rybus będzie leczyć się w Polsce. Na razie wiemy tylko, że będzie musiał poddać się operacji, którą przejdzie w Niemczech. Jest niemalże pewne, że nie będzie mógł grać przed dwa lub nawet trzy miesiące – powiedział Alkhanov.

To oznacza, że 23-latek nie tylko opuści dwa najbliższe spotkania reprezentacji Polski – z Czarnogórą i Mołdawią, ale także szlagierowy mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata, z Anglią.

Rybus stracił również szansę na transfer do lepszego klubu jeszcze podczas letniego okna transferowego. Menedżer skrzydłowego, Mariusz Piekarski, zdradził w rozmowie z Futbolnews.pl, że po udanym występie jego klienta w spotkaniu z Dinamo Moskwa (2:1), w którym strzelił dwa gole, wzbudził zainteresowanie wielkich rosyjskich klubów.

– Na Maćka czekała już oferta za 10 milionów euro ze znanego klubu z Rosji. Pech chciał, że przytrafiła mu się ta nieszczęsna kontuzja kolana, bo kosmiczny transfer trzeba będzie odłożyć co najmniej do zimy – przyznał pomocnika Tereka Grozny.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.