Występujące w Championship Derby County nie przedłuży wygasającego z końcem sezonu kontraktu z Tomaszem Cywką. Informację tę potwierdził menedżer „Baranów” Nigel Clough, który przyznał, że Polak może odejść już zimą.

Angielski klub nie będzie robić problemów piłkarzowi i jeżeli jakiś klub będzie chciał zatrudnić u siebie pomocnika, będzie mógł on odejść za darmo.

Najbliżej pozyskania Cywki jest obecnie Śląsk Wrocław. – Wiem, że rozmowy w tej sprawie trwają. Nie znam żadnych konkretów, bo ze mną osobiście nikt się w tej sprawie nie kontaktował, tylko z moim menedżerem – zdradził zawodnik w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Transfer 23-latka do lidera T-Mobile Ekstraklasy nie jest jednak przesądzony. Zainteresowane pozyskaniem Polaka są również inne kluby.

– Pojawiają się propozycje zarówno z Polski jak i z Anglii. Co do Śląska, to w tym momencie prezentuje się w polskiej ekstraklasie bardzo dobrze, idzie na mistrza, więc trafić do niego byłoby ciekawie. Nie jest jednak tak, że priorytetem jest dla mnie pozostanie w Anglii, a wrocławian traktuję jako opcję rezerwową. Wszystko zależy od tego, jaki klub się zgłosi. Jeśli miałbym do wyboru ofertę przeciętnego klubu z Championship i takiego, który walczy o tytuł mistrza Polski, to ta druga brzmi o wiele lepiej – przyznał Cywka.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.