18-letni napastnik trzecioligowego niemieckiego SpVgg Unterhaching Damian Gąska w swoim pierwszym meczu, w którym wybiegł w podstawowym składzie swojej drużyny, strzelił bramkę. Młody Polak trafił do siatki SG Sonnenhof Großaspach w wygranym 4:1 (1:1) meczu.

Dla nastoletniego napastnika był to dopiero trzeci mecz w pierwszej drużynie „Haching”. Debiut na poziomie 3. Fußball-Ligi Gąska zanotował zaledwie 10 dni temu.

W dzisiejszym starciu ze znajdującą się na miejscu spadkowym drużyną trener postanowił dać szansę wychowankowi Varsovii Warszawa od pierwszego gwizdka. Niespodziewanie to gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. W 10. minucie Tobias Rühle trafił do siatki. Siedem minut później Damian Gąska doprowadził swoją pierwszą w tym sezonie bramką do remisu.

W 52. minucie Pascal Köpke wyprowadził wyżej notowaną drużynę na prowadzenie. Chwilę później podwyższył je Dominik Widemann, W 57. minucie Polak opuścił plac gry. W 62. minucie Fabian Götze ustalił stan rywalizacji na 4:1 dla gości.