Młody napastnik niemieckiego Freiburga Piotr Paluch strzelił swoją pierwszą bramkę w rozrywkach A-Jugend Bundesligi Süd / Südwest. Uczynił to w pojedynku z drużyną Patryka Królczyka, czyli Augsburgiem U-19.

Obaj 18-latkowie z Polski rozpoczęli mecz na ławce. Gospodarze rozpoczęli kanonadę strzelecką w 7. minucie, kiedy do bramki trafił Kosuke Kinoshita. Osiem minut później rezultat podwyższył Eric Lickert. Do przerwy było 3:0, ponieważ w 24. minucie trafił jeszcze Maximilian Philipp.

Szkoleniowiec młodzieży szóstej ekipy Bundesligi wiedząc, że trzy punkty są niemal pewne, postanowił dać sznasę snajperowi z Polski, który zastąpił Japończyka, Kinoshitę. Jest to osiemnasty występ Polaka, lecz zawsze wchodził on tylko z ławki, co łącznie daje zaledwie 187 minut.

Tuż po zmianie stron czwartego gola dla Freiburga strzelił Daniele Gabriele. W 51. minucie po raz pierwszy w tym sezonie do siatki trafił Piotr Paluch. W 72. minucie w szeregach Augsburga pojawił się polski bramkarz – Patryk Królczyk. Co ciekawe, nie zastąpił on podstawowego golkipera, a … napastnika. Ostateczny cios zadał w 78. minucie Daniele Gabriele.

Freiburg U-19 awansował na czwarte miejsce w tabeli, natomiast młodzi zawodnicy Augsburga spadli na ósmą lokatę.