CD Mirandes pokonało Recreativo Huelva 2:0 (1:0) w meczu drużyn grających w Segunda Division rozegranym w ramach II rundy Pucharu Hiszpanii. W barwach pokonanych wystąpił Paweł Brożek, dla którego był to debiut w nowym klubie.

Gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie już w 40. sekundzie. Rayco wykorzystał świetne podanie od Diaza de Cerio i nie miał problemów z pokonaniem Cabrero w sytuacji sam na sam.

Stracona bramka podziałała na gości jak płachta na byka. Piłkarze Recreativo kilka razy poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Ivana Crespo, jednak nie potrafili trafić do siatki. Zawodnicy Mirandes byli wstanie odpowiedzieć tylko kilkoma kontrami.

Rozczarowany nieskutecznością swoich zawodników trener zespołu z Huelvy, postanowił wzmocnić siłę ofensywną swojej ekipy. W 59. minucie na boisku zameldował się Paweł Brożek, który zastąpił Jesusa Berrocala.

Wejście polskiego napastnika nic jednak przyjezdnym nie dało, a gospodarze strzelili w 76. minucie drugiego gola. Po solowej akcji, ładnym strzałem popisał się Javi Soria i nie dał szans Diazowi de Cerio.

Nie zniechęciło to jednak piłkarzy Recreativo w dążeniu do zdobycia kontaktowej bramki, ale ich starania nie przyniosły żadnego efektu i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem gospodarzy.