Marcus Piossek zadebiutował w VfL Osnabrück. Polski pomocnik zagrał w spotkaniu 1. kolejki 3. Fußball-Ligi, w którym jego zespół pokonał Borussię Dortmund II 2:0 (1:0). Obchodzący dzisiaj 23. urodziny piłkarz, rozegrał cały mecz.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 41. minucie po golu Gaetano Manno. W 71. minucie wynik spotkania podwyższył Simon Zoller. Ten sam zawodnik pięć minut później został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

Piossek poprzednio był piłkarzem Karsluher SC. Polak na początku przygody z tym klubem, doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na prawie cały sezon. Pod koniec rozgrywek wrócił na boisko, ale występował tylko w rezerwach.