Reprezentacyjny obrońca Łukasz Szukała zadebiutował w nowym klubie. Polak rozegrał pełne spotkanie w barwach Al-Ittihad przeciwko Al-Fateh, w którym to obie drużyny podzieliły się punktami.

Zespół, w którym występuje doświadczony Obrońca pozyskany ze Steauy Bukareszt musiał gonić wynik, bowiem dwie bardzo szybkie bramki zdobyli gospodarze. Dwukrotnie – w 2. i 8. minucie – na listę strzelców wpisał się Doris Fuakuputu. Doskonałą okazję do zdobycia kontaktowej bramki miał na początku drugiej połowy Marquinho. W polu karnym rywala sfaulował bramkarz Al-Fateh, za co został ukarany żółtą kartką i podyktowana została „jedenastka”, lecz Brazylijczyk nie zamienił jej na trafienie.

Wypożyczony z Romy pomocnik zrehabilitował się w 79. minucie, zdobywając gola na 1:2. Już trzy minuty później 28-latek ponownie trafił do siatki. Duży wpływ na utratę prowadzenia przez gospodarzy miał fakt, iż przez prawie pół godziny musieli grać oni w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką otrzymał Mohammed Al Fuhaid.