Steaua Bukareszt pokonała u siebie Otelul Galati 2:1 (2:1) w meczu 7. kolejki Ligi I Bergenbier. W ekipie gospodarzy w końcu zadebiutował Łukasz Szukała. Polak rozegrał całe spotkanie, a w 64. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Pierwsza bramka padła już po trzech minutach gry. Na listę strzelców wpisał się napastnik 23-krotnego mistrza Rumunii, Adi. Pięć minut później było już 2:0. Wynik podwyższył Mihai Pintilii.

Gościom udało się strzelić tylko jedną bramkę. Zdobył ją Gabriel Viglianti w 13. minucie spotkania. W 64. minucie polski obrońca został ukarany żółtą kartką.

Dzięki zdobytym dzisiaj trzem punktom Steaua awansowała na drugie miejsce w tabeli rumuńskiej ekstraklasy, tracąc trzy punkty do niespodziewanego lidera, CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu. Otelul zdobył na razie tylko trzy punkty i jest przedostatni.