Nowy nabytek mołdawskiego potentata Krzysztof Król zadebiutował w nowym klubie. W spotkaniu 21. kolejki Divizia Naţională jego Sheriff Tiraspol pokonał 2:0 (1:0) Speranța Crihana Veche.

Były piłkarz rezerw Realu Madryt rozpoczął zawody na ławce rezerwowych. Pierwszą bramkę dla gości zdobył w ostatniej akcji pierwszej połowy Alexandru Dedov. Polski defensor wszedł w 71. minucie zmieniając strzelca gola.

Wynik meczu ustalił kilkadziesiąt sekund po zmianie Króla Marko Markovski. Dwie minuty później Artjom Chaczaturow poświęcił się dla drużyny i sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika gospodarzy, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Sheriff nadal jest liderem mołdawskiej ekstraklasy. Ma już dwanaście punktów przwagi nad drugą Dacią Chișinău. Dzisiejsi pokonani zamykają ligową stawkę mając na koncie tylko dziewięć „oczek”.