Lukas Jutkiewicz zadebiutował w Middlesbrough FC. Urodzony w Southampton polski napastnik wystąpił w spotkaniu 26. kolejki Championship z Burnley FC, przegranym przez jego zespół 0:2 (0:2).

Jutkiewicz wystąpił w koszulce z numerem 30 na plecach. Wszedł na boisko w 56. minucie, zastępując Richarda Smallwooda. Middlesbrough przegrywało wtedy już 0:2. Pozyskany z Coventry City piłkarz nie dał rady odmienić losów meczu.

Goście obie bramki strzelili już w pierwszej połowie. Już w 5. minucie trafienie zaliczył Jay Rodriguez, a w 28. minucie drugiego gola dla Burnley zdobył Kieran Trippier.

Porażka spowodowała, że Middlesbrough spadło na czwarte miejsce w tabeli i traci do lidera już pięć punktów. Burnley zajmuje dziesiątą lokatę.

Championship – 26. kolejka
Middlesbrough FC – Burnley FC 0:2 (0:2)
Rodriguez 5, Trippier 28

Sędzia: Robert Madley
Widzów: 17 001

Żółte kartki: Williams, Haroun – Marney, Paterson

Middlesbrough: Ripley – Hoyte, Bates, Williams, Bennett, Haroun, Thomson, Smallwood (56 Jutkiewicz), Arca (68 McMahon), McDonald (75 Zemmama), Emnes

Burnley: Grant – Trippier, Duff, Edgar, Mee, McCann, Wallace, Marney, Rodriguez, Paterson (85 Austin), Stanislas (54 Bartley)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.