Bardzo udany debiut w barwach włoskiego AC Chievo Verona zanotował Mariusz Stępiński. Były piłkarz m.in. Ruchu Chorzów w niedzielę wystąpił w spotkaniu 6. kolejki włoskiej Serie A, w którym jego drużyna rywalizowała na wyjeździe z Cagliari Calcio. Ostatecznie goście wygrali 2:0, a jednego z goli strzelił właśnie reprezentant Polski.

Stępiński zawodnikiem Chievo jest od 31 sierpnia. Wtedy działacze tego klubu dograli jego wypożyczenie z FC Nantes, gdzie Polak nie miał szans na grę. Minęło trochę czasu zanim 22-letni snajper zadebiutował w nowym zespole. W niedzielę zanotował jedank „wejście smoka“, ponieważ rywalizację z Cagliari rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się dopiero w 83. minucie, a w samej końcówce strzelił gola na 2:0 dla Chievo.

Drużyna przyjezdnych prowadziła 1:0 po bramce z 53. minuty Roberto Inglese. Gospodarzy dobił natomiast wspomniany Stępiński, dla którego był to pierwszy gol od 12 lutego tego roku! Wtedy nasz napastnik strzelił bramkę w lidze francuskiej przeciwko Marsylii. Później praktycznie nie otrzymywał szans na występy, więc nie miał okazji się wykazać.

Chievo po sześciu kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Warto dodać, że prócz Stępińskiego innym polskim zawodnikiem w Chievo jest Paweł Jaroszyński. On jednak całe niedzielne spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.