Tomasz Gruszczyński rozegrał swój pierwszy mecz w barwach Progres Niedercorn w spotkaniu 1. kolejki luksemburskiej BGL Ligue z FC Differdange. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe z uczestnikiem eliminacji do Ligi Europy 1:2 (1:2).

31-letni napastnik wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny i przebywał na boisku do ostatniego gwizdka sędziego. W 69. minucie za faul na nim, żółtą kartką został ukarany Geoffrey Franzoni. Polski zawodnik wykazywał się dużą aktywnością, jednak mimo kilku okazji, nie udało mu pokonać bramkarza rywali.

Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie spotkania po golu Omara Er Rafika. Ten sam zawodnik trafił do siatki także dwie minuty później. W 25. minucie kontaktową bramkę dla Progres strzelił Levy Rougeaux, jednak przez dalszą część meczu gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Gruszczyński powrócił do Luksemburga po półrocznej przygodzie z CSO Amneville, występującym w CFA (czwarty poziom rozgrywkowy we Francji). W sumie wystąpił w 13 spotkaniach tego klubu, w których zdobył 4 bramki. Wcześniej występował w tym kraju przez 9,5 roku, w trakcie których rozegrał 191 meczów ligowych i strzelił aż 116 goli.