Simurq Zaqatala zremisował 1:1 (0:1) z Qəbələ FK w pierwszej kolejce Unibank Premyer Liqasi. W spotkaniu tym wystąpił Marcin Burkhardt, dla którego był to oficjalny debiut w azerskim klubie. Polak grał przez cały mecz.

W meczowej osiemnastce nie znalazło się miejsca dla innego zawodnika Simurqa – Dawida Pietrzkiewicza, który dopiero trzy dni temu podpisał kontrakt z dziewiątym zespołem azerskiej ekstraklasy. Po kwadransie gry goście cieszyli się ze zdobytej bramki. Na listę strzelców wpisał się były zawodnik Legii Warszawa, Dejan Kelhar.

Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 66. minucie. Bramkę zdobył İlkin Girtimov. W 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany obrońca gości, Ürfan Abbasov.

Burhkardt był przez ostatnie 2,5 sezonu piłkarzem Jagielloni Białystok. W sumie w barwach tej drużyny rozegrał 51 meczów ligowych, w których strzelił 2 bramki.