W 4. kolejce holenderskiej Eerste Divisie De Graafschap przegrało 1:2 (1:0) z drużyną AGOVV Apeldoorn. Spotkanie na ławce rezerwowych gości rozpoczął Piotr Parzyszek. W 67. minucie Polak zameldował się na murawie.

W pierwszych minutach meczu zespół z miasta Apeldoorn był bliski objęcia prowadzenia po tym, jak Anco Janses niemal nie wstrzelił piłki do własnej bramki. Później już widywaliśmy tylko ładne ataki ze strony gości, które w 19. minucie na bramkę zamienił Soufian El Hassnaoui. Przed przerwą największą okazję w drużynie gospodarzy zmarnował Vojtech Schulmeister, który trafił w słupek. Bliski trafienia był także Lion Kaak, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie kolejnych dwóch okazji nie wykorzystał El Hassnaoui. Wyrównanie drużynie AGOVV w 49. minucie dał Schulmeister, asystę zaliczył Joey Godee. To był dla gospodarzy sygnał dla do ataku. Ostatecznie mecz zakończył się porażką gości, a wynik w 65. minucie ustalił Oger Klos. 120 sekund później na boisku pojawił się Polak Piotr Parzyszek, który wszedł w miejsce Jordana Garcia-Calvente.

Po czterech kolejkach Eerste Divisie drużyna 18-latka plasuje się na 12. miejscu z dorobkiem 4 punktów.