fortuna

Dawid Janczyk na testach w Panionosie Ateny

Dawid Janczyk w najbliższych dniach będzie testowany przez Panionos Ateny. Polski napastnik od poniedziałku jest w Grecji, gdzie dołączył do treningów z dwunastym zespołem Superleague.

Ostatnie dwa lata były dla wychowanka Sandencji Nowy Sącz pasmem samych porażek. Najpierw stracił miejsce w składzie Germinalu Beerschot, następnie na wypożyczeniu do Korony Kielce spisywał się fatalnie i nie strzelił ani jednej bramki.

31 sierpnia 2011 został wypożyczony do PFK Oleksandria. W ukraińskim zespole zagrał w zaledwie trzech ligowych spotkaniach, w których oczywiście, ani razu nie trafił do siatki. Jego przygoda z tym klubem skończyła się już po czterech miesiącach.

Na początku 2012 roku był sprawdzany przez irlandzki Limerick FC, jednak nie doszło do podpisania umowy. Janczyk przez cały ten okres czasu był zatrudniony w CSKA Moskwa. Co więcej, jego umowa wygasa dopiero za 1,5 roku.

Rosjanie od dłuższego czasu starają się rozwiązać kontrakt z 24-latkiem, jednak kwota odszkodowania przez nich proponowana jest nie do przyjęcia dla polskiego napastnika.

Wybawieniem dla „Koni” może okazać się oferta testów dla Janczyka z Panionosu Ateny. Jeżeli Polak przekona do swojej osoby sztab szkoleniowy klubu, będzie chciał rozwiązać umowę z CSKA, aby bez przeszkód związać się z grecką drużyną.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.