FC Jūrmala rozgromiła u siebie FB Gulbene 4:0 (1:0) w spotkaniu 21. kolejki łotewskiej LMT Virslīgi. W barwach gości wystąpił polski obrońca, Damian Kostkowski, dla którego był to pierwszy występ w nowym klubie.

19-latek wyszedł w podstawowym składzie swojego zespołu. Zawodnik, który ostatni sezon spędził w rezerwach Lechii Gdańsk, grał do 55. minuty. Wtedy na placu gry zastąpił go Anatolijs Maksimenko. Wcześniej Polak został ukarany żółtą kartką.

Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie, kiedy rzut karny pewnie wykorzystał Aleksandrs Solovjovs. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, drugą bramkę dla Jūrmali zdobył Mikhail Milshin.

W 51. minucie zespół polskiego obrońcy przegrywał już 0:3, kiedy do siatki trafił Maksims Daņilovs. W 81. minucie czerwoną kartką został ukarany piłkarz gospodarzy, Vadims Žuļevs. Sześć minut później swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Aleksandrs Solovjovs, ustalając wynik meczu.

Dzięki wygranej, FC Jūrmala utrzymała 6. pozycję w tabeli LMT Virslīgi. FB Gulbene spadło na 9. miejsce, które zagrożone jest udziałem w barażach o utrzymanie w łotewskiej ekstraklasie.