fortuna

Czy polski bramkarz zostanie Azerem?

Obchodzący niedawno urodziny Dawid Pietrzkiewicz może już niedługo stanąć przed szansą gry w reprezentacji. Jednak nie chodzi tu o zespół Waldemara Fornalika, a o kadrę… Azerbejdżanu. Piłkarz rozważa taką możliwość.

Pietrzkiewicz w Polsce to bramkarz niemal anonimowy. Jednak, po dobrej grze w Czechach i przeprowadzce do Simurq Zaqatali jest jednym z najbardziej chwalonych golkiperów w lidze Azerskiej.

Choć na razie nie ma żadnych oficjalnych zapytań, a cała sprawa rozpowszechniana jest tylko przez niektórych działaczy klubu Polaka, ten nie wyklucza takiej decyzji, jeśli zostałoby mu to oficjalnie zaproponowane.

– Warto byłoby się zastanowić. Na razie cieszę się przede wszystkim z faktu, że jestem postrzegany jako jeden z najlepszych bramkarzy w lidze. – powiedział dla „Przeglądu Sportowego”.

Bramkarz był bardzo chwalony podczas swojego pobytu w czeskim Baniku Ostrava, jednak przedstawiciele polskiej reprezentacji nie wykazywali zainteresowania golkiperem.

– Czeskie media dziwiły się, że nikt na mnie w Polsce nie zwraca uwagi. Tym bardziej, że ja przecież byłem juniorskim reprezentantem kraju. Teraz mam świadomość, że pewnie się już szansy nie doczekam.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.